TUPRS Geri Çekilmeye Devam Ediyor TUPRS Teknik Analiz Destek Direnç Noktaları

TUPRS teknik analiz, destek direnç noktaları incelememize haftalık grafik ile başlayalım. Hisse gördüğü en yüksek değer olan 239,90 ₺ nin ardından yavaş yavaş geri çekilmeye ve destek noktası aramaya koyuldu.

Hareketli ortalamalardan da uzaklaştığı görünen TUPRS için ilk destek noktası 235,00 ₺ görünüyor. Yaşanan düzeltme hareketinin bu noktayı kırması halinde ise 50 günlük hareketli ortalama desteği olan 185 ₺ lere kadar çekilebilir.

Günlük grafik incelememizde ise 235,00 ₺ desteğinin kırılması durumunda 206,00 ₺ desteği gündeme gelebilir. Bu desteğin hemen altında ise 197,00 ₺ civarında yer alan 200 günlük ortalama bulunuyor.

Paralel bir kanal içerisine yerleşmiş olan fiyatların bir süre daha 206,00 ₺ ile 275,00 ₺ arasında gidip geleceği öngörülebilir. Yüksek günlük satış hacimlerinin azalması ile birlikte 235,00 ₺ desteği güçlenmeye ve yukarıdan maliyetlenenler için bir maliyet düşürme noktası olabilir.

 

TUPRS grafiğinde destek dirençler şuana kadar çalışmış görünüyor. Desteklerde oluşan alımların artması yeni hedeflerin gerçekleşmesini sağlar. Daha aşağıdan maliyetlenmek isteyen küçük yatırımcı ise 206,00 ₺ civarlarında bulunan güçlü destek noktasını değerlendirebilir.

Unutmamalısınız ki alım satım yapmak, trade işlemine girmek için kendi kararınızı vermelisiniz. Sitemide (bayfinans.net) bulunan içeriklerin tamamı eğitim amaçlıdır, alım satım kararı almanız için geçerli değildir. Grafiklere olan bakış açınızı değiştirmeyi hedefliyor ve bu işi öğrenmeniz için çaba harcıyoruz.

 

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz