TTKOM Günlük Haftalık Teknik Analiz Grafikleri Destek Direnç Noktaları

TTKOM günlük haftalık teknik analiz yorumuna geçmeden önce bu hissenin gerçekten büyük sabır gerektirdiğini belirtmek istiyorum. Nedense ben ne zaman alsam düşüyor, ne zaman satsam yükseliyor dediğinizi duyar gibiyim.

Kurban bayramına 8,71 ₺ fiyat ile giriş yapan TTKOM, 11 Nisan 2022’de en yüksek noktaya ulaşmış 11,83 ₺ görmüştü. Sonrasında başlayan düşüş hareketi ile hisse 5 hafta üst üste eksi kapatmış ve 8,96 ₺ den ufak bir tepki almıştı. Bu tepki hareketi de güçlü olmayınca düşüş devam etti.

TTKOM geniş ölçekli rakamları kontrol ettiğimizde 52 haftalık en düşük rakam 6,22 ₺ en yüksek rakam ise 13,53 ₺ olarak önümüze çıktı.

TTKOM Haftalık Teknik Analiz Çalışmamız

TTKOM haftalık teknik analiz eğitim çalışmamıza başlayalım… Haftalık destek noktamız 7,20 ₺ ile 7,40 ₺ arasında görünüyor bu noktanın hemen üzerinde ise hisseyi 1 yıla yakın süredir üzerinde tutan 50 haftalık hareketli ortalama bulunuyor. Geçmişte hem destek hem de direnç olarak çalışmış olan 50 haftalık hareketli ortalamaya yaklaşıldığında satış hacimlerinin de düştüğünü gözlemlemek mümkün.

Olası bir tepki hareketinde direnç olarak çalışması beklenen ilk rakam 9,86 ₺ ile 9,56 ₺ aralığıdır. Bu rakamların üzerinde haftalık kapanış gerçekleşmediği sürece 7,20 ₺ ile 7,40 ₺ aralığı çalışabilir.

TTKOM Günlük Teknik Analiz Çalışmamız

TTKOM hisse günlük analizi için ekranın başına geçtiğimde gözüme ilk çarpan nokta desteklerde gelen küçük tepkiler oldu. Nisan ayının 15’i civarında başlayan düşüş trendi henüz kırılmamış ve düşüş trendi devam ediyor.

21 Haziran 2022 tarihinde güçlü bir mum ile bu trend kırılmış ancak kalıcılık sağlanamamış ve tekrardan düşüş yönlü fiyatlamalar devam etmiş. Günlük analiz çalışmamızda tespit ettiğimiz ilk destek noktası ise 8,42 ₺ oldu. Göreceli güç endeksinde meydana gelen pozitif uyumsuzluk fiyatlara da yansır ise hissede sert bir tepki hareketi gelebilir.

Uzun zamandır sert bir hacim gelmeyişi hissenin bir süre daha paralel kanalda devam edeceğinin habercisi de olabilir. TTKOM günlük grafik analizi sırasında dikkatimi çeken bir diğer nokta ise hisse fiyatının 200 Günlük hareketli ortalamanın altına düşmüş olmasıdır. 22 Eylül 2021 tarihinden itibaren hisse 200 Günlük ortalama fiyatın üzerinde performans sergilemiş ancak 5 Temmuzda bu ortalama aşağı yönlü kırılmış.

Günlük aşağı yönlü trendin devam etmesi halinde ise 7,00 ₺ ile 7,20 ₺ arası tepki alınabilecek ilk rakam aralığıdır. Gelebilecek günlük yükselişlerde ise ilk direnç rakamı 9,80 ₺ olacaktır. Alım ya da satım sırasında kendi kararlarınızı vermeli, yatırım danışmanınız dışında kimseden bir öneri almamalısınız.

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz