TAVHL Hisse Teknik Analiz Destek Direnç Noktaları Detaylı İnceleme

TAVHL hissesi teknik analiz ve yorumları ile sizlerleyiz. Her zaman olduğu gibi haftalık grafik incelememiz ile teknik analiz dersimize başlıyoruz. Haftalık kanal içerisinde yükselen trend de bulunan TAVHL hissesi için haftalık destek rakamı 41,30 ₺ civarıdır.

Desteğin bulunduğu seviye Ekim ayı civarında yükselen kanal desteği ile buluşuyor. Uzun vade olarak bakıldığında 52 haftalık en düşük fiyatı 21,50 ₺ olan TAVHL’nin 52 haftalık en yüksek fiyatı ise 58,50 ₺’dir.

Yükselen trendin yukarı yönlü kırılması halinde ilk direnç noktası 82,00 ₺ civarında bulunuyor. Ancak öncesinde 55,00 ₺’de yer alan haftalık direncin kırılması gerekiyor.

TAVHL Günlük Grafik Teknik Analiz İncelemesi

Haftalık grafiği bir kenara bırakarak TAVHL günlük teknik analiz incelemesine geçtiğimizde ilk direnç noktamız 57,00 ₺ görünüyor. Aşağıda yer alan destek noktamız ise 48,85 TL’dir. Unutmamalısını ki verilen rakamlar bir aralıkta değildir bu nedenle bu rakamlara yakın yerler aşağı ya da yukarı olarak baz alınabilir.

İlk olarak günlük destek noktasında görünen TAVHL aynı zamanda yükselen trend kanalının da üzerinde bulunuyor. Olası bir aşağı yönlü kırılımda 40,00 ₺ civarında bulunan destek noktası oldukça güçlü görünüyor.

Yukarı yönlü hareketlerde ise TAVHL günlük direnç noktamız 57,30 ₺ olarak görünmektedir. Günlük teknik analiz olarak bakıldığında hissenin bir süre yatay seyirde devam etme ihtimali de gözden kaçmamalıdır. Burada baz alınması gereken ise yükselen trend çizgisi yerine 48,85 ₺ de yer alan asıl destek noktası olmalıdır.

Bu destek noktası daha geçmişte de tepki vermiş ancak bu şekilde gelen kırılım çabaları desteğin zayıflamasına neden olmuştur. Sert yukarı hareketlerle kırılması beklenen 57,30 ₺ direnci önümüzdeki günlerde belirleyici rol oynayacaktır.

TAVHL aylık grafik hedefi ise 93,00 ₺ olarak karşımıza çıkıyor. Gerçek yatırımcı ve sabırlı kitlenin severek taşıdığı TAVHL, temettü hisse yatırımı ile ilgilenenlerin de ilk hisseleri arasında yer alır.

Yorumlanmasını istediğiniz hisse isimlerini öncelikle kendi yorumunuz ardından sorunuz olacak şekilde yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz