Son 1 yıl içerisinde en fazla kazandıran hisse senetleri

1 Ocak tarihinden günümüze kadar en fazla kazandıran hisse senetleri hangileri, öğrenmek ister misiniz? Çayımı yudumlarken aklıma düştü ve oturup araştırmaya başladım. Daha sonra ise güzel bir yazı dizisi ile sizlerle paylaşmak istedim.

Yılbaşından bu güne en çok kazandıran hisse senetleri BIST 100 içerisinden seçildi. Alım satım işlemlerimi BIST100 içerisinde yapmayı daha güvenli bulduğum için bu araştırmayı da orada yaptım.

ISGYO %556 Kazanç ile İlk Sırada

1 Ocaktan günümüze kadar olan zaman diliminde en fazla kazandıran hisse senedi ISGYO oldu. Yaklaşık 5 aylık süreçte %556 fiyat artışı sağlayan hissenin ocak ayı fiyatı 3,03 TL’dir.

ISGYO mayıs 2022 fiyatı ise 19,89 TL oldu. Yatırımcısına en fazla kazandırmayı başaran ISGYO için BIST 100 içerisinde de en fazla yükselen hisse senedi oldu.

Alarko 5 ayda %216 Yükseliş Sağladı

Alarko Holding A.Ş. ocak ayında 12,29 TL’den işlem görürken şuan 38,82 TL değerindedir. BIST 100’ün en fazla yükselen ikinci hissesi olan ALARK, 5 ay gibi kısa bir sürede %216’lık bir yükseliş sağladı.

AKSEN %200 Kazanç ile Yatırımcısını Sevindirdi

Temettü yatırımı yapanların sevdiği ilk hisseler arasında bulunan AKSEN, Ocak ayında 9,79 TL’den işlem görüyordu. Aradan geçen zamanda faaliyetlerine karını artırarak devam eden AKSEN mayıs ayında 30,12 TL üzerinden işlem gördü.

5 ay gibi kısa bir süre içerisinde %200 lük yükseliş gerçekleştiren hisse de hem küçük yatırımcı hem de alan satan memnun görünüyor.

THYAO 5 Ayda %150 Yükseliş Yakaladı

Pandemi ile birlikte düşüş yaşayan ve 8 TL ye kadar çekilen THYAO, pandemi sonrasında yükselişe başladı. Yılbaşında 20,00 TL’den işlem gören THYAO hisseleri 6 ayda %150 yükseliş sağladı.

Mayıs ayı itibari ile 1 adet THYAO hissesi 50,00 TL’den işlem görüyor. Yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başaran THYAO 6 aylık bilançosu da önümüzdeki günlerde açıklanacak.

HEKTS %120 Yükseliş Yakaladı

Yılbaşında 14,80 TL civarından işlem gören HEKTS hisseleri 6 ayda %120 oranında yükselişe imza attı. Mayıs ayında 32 TL’nin üzerine çıkan hisse fiyatları, temmuz ayını da 34 TL’den kapattı.

En Çok Para Kazandıran Yatırın Araçları

Yılbaşından bugüne (30 Temmuz) kadar en fazla kazandıran yatırım araçlarını bir araya getirdik. Altı aylık süre zarfından dolar üç katına çıktı ancak borsa kazancını geçemedi.

Sanal paralar kaybettirirken dolar, altın, euro ve borsaya yatırım yapanlar kazançlı çıktı. Tabi buna kazançlı çıkmak denilirse. Çünkü TL’nin alım gücü her geçen gün zayıflıyor ve enflasyon yükselmeye devam ediyor. Ancak ne olursa olsun yaşam da devam ediyor.

  • Bist100 yılbaşından bugüne kadar %40 yükseldi.
  • Dolar yılbaşından bugüne kadar %35 yükseldi.
  • Gram altın ocak ayından bugüne kadar %31 yükseldi.
  • Euro ocak ayından bugüne %21 yükseldi.
  • Bitcoin -%46 ve Ethereum -%54 düştü.

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz