Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) OBASE’nin Halka Arzını Onayladı

Obase Bilgisayar ve Danışmanlık, Halka arzı onaylandı. Talep toplama tarihleri 28, 29 Temmuz olarak belirlenen OBASE’nin halka arz fiyatı 10,50 ₺ olacak.

OBASE bilgisayar ve Danışmanlık Hizmetleri 1995 yılında yazılım ve danışmanlık alanlarında faaliyet göstermek için kurulmuştur. OBASE’nin üst yönetimi; Dr. Bülent Dal, CEO – Kurucu Ortak, Banu Dal, Yönetim Kurulu Üyesi Ve Kurucu Ortak, Haluk Alpay, Yönetim Kurulu Üyesi Ve Kurucu Ortak’dan oluşuyor.

OBASE’nin kariyer.net profilini incelediğimiz de 200 ile 250 arasında çalışanın olduğu, işletme merkezinin ise İstanbul’da olduğu görünüyor. Daha fazla bilgiyi OBASE’nin kurumsal web sitesinden obase.com üzerinden alabilirsiniz.

İnternet sitesi demişken son zamanlarda dikkatimi çeken olaylardan biride ardı ardına Borsa İstanbul’a giriş yapan yazılım ve bilgisayar şirketleri oldu.

Özellikle yazılım ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin web sitesini incelediğim genellikle WordPress kullanılıyor olması beni şaşırttı. (Bizim sitemizde de WordPress kullanıyoruz 🙂 )

OBASE internet sitesi, WordPress ile programlanmış, muhtemelen Themeforest’te satılan temayla hazırlanmıştır. Yazılım, bilişim, teknoloji adına ne derseniz diyin bu alanlarda faaliyet gösteren büyük firmaların websitelerini kendi yazılımları ile yapması gerekiyor. (Bu benim görüşüm) Terzi kendi söküğünü dikemez diyerek yazımıza devam edelim.

OBASE Halka Arz Detayları

Borsa’da Satış yöntemi ile gerçekleştirilecek OBASE paylarının halka arzında, sermayesinin 35.000.000 TL’den 45.500.000 TL’ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek 10.500.000 TL nominal değerli 10.500.000 adet ve mevcut ortaklara ait 3.500.000 TL nominal değerli 3.500.000 adet paylardan oluşan toplam 14.000.000 TL nominal değerli 14.000.000 adet B Grubu paylar satışa sunulacaktır.

Tüm yatırımcılar için “Eşit Dağıtım” yöntemi uygulanacak halka arzda, OBASE’in halka açıklık oranının %30,77 olarak gerçekleşmesi öngörülmektedir.

OBASE paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren en fazla 15 gün boyunca Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından fiyat istikrarı uygulanması planlanmaktadır.

OBASE’in mevcut ortakları tarafından, fiyat istikrarı işlemleri çerçevesinde alınacak payların da 180 gün boyunca fiyattan bağımsız olarak hiçbir şekilde satılmayacağı yönünde taahhüt verilmiştir.

OBASE Faaliyet Alanları

OBASE ağırlıklı olarak veri yönetimi ve yazılım alanlarında faaliyet gösteriyor. Güçlü çözüm ortaklarına sahip olan OBASE, E Ticaret alanında geliştirdiği fonksiyonel sistemlerle müşterilerine hizmet sağlıyor.

Danışmanlık, yazılım geliştirme, proje yönetimi ve çözüm entegrasyonları faaliyet alanlarındandır. Büyük veriye odaklanan OBASE, kendi geliştirdiği veri analiz yöntemleri ile müşterilerine hizmet veriyor.

OBASE Hissesi ne zaman ve nasıl alınır?

OBASE için belirlenen talep toplama tarihleri 28, 29 Temmuz 2022'dir. Bu tarihlerde aracı kurumunuzdan OBASE alımı için talepte bulunabilirsiniz.

OBASE Halka arz fiyatı nedir?

OBASE halka arzı için belirlenen fiyat 10,50 ₺'dir.

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz