OZRDN, KLSYN, MPARK, TEZOL, TMSN Grafikleri ile Teknik Analize Bakış

Eğitimlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün sırası ile OZRDN, KLSYN, MPARK, TEZOL, TMSN hisselerine teknik olarak bakacağız. Borsa İstanbul daha önceki BIST teknik analiz içeriğimizde belirttiğimiz 2372 güçlü desteği çalıştı.

Güçlü destek seviyesi olan 2372 rakamının çalışması ile piyasaya alıcılar geldi. Borsa İstanbul gün içerisinde gördüğü en yüksek seviyeden kapanış yaptı. Direnç olarak çalışmasını beklediğimiz 2648 rakamı ise güncelliğini korumaya devam ediyor.

OZRDN Teknik Analiz Grafik Değerlendirmesi

Sığ tahta olması nedeniyle dikkatli yaklaşılması gerektiğini düşündüğüm şirketlerden biri olan OZRDN, uzun süreli düşüş trendine Nisan ayı bitimine doğru son vermişti. Güçlü 17,90 ₺ direncine doğru hareket ettiği gözlemlenen OZRDN’in destek seviyesi ise 13,72 ₺ görünüyor.

Bu hafta gerçekleşecek olan fiyat kapanışında yönünü belirlemesi beklenen OZRDN 15,55 ₺ seviyesinin üzerinde haftalık kapanış yapmaya çalışıyor. Olası günlük geri çekilmelerde destek olarak çalışmasını beklediğimi rakam ise 15,24 ₺ seviyesidir.

KLSYN Teknik Analiz Destek Direnç Seviyeleri

Koleksiyon Mobilya teknik analiz değerlendirmemize destek ve direnç noktaları ile başlayalım. Bilgisi olmayan arkadaşlar destek direnç nasıl bulunur? içerikli yazımıza göz atabilir.

Uzun zamandır günlük direnç seviyesi olarak çalışan 2,25 ₺ sonunda kırıldı. Günü 2,31 ₺ ile kapatan KLSYN bir üst direnci 2,60 seviyesi oldu. Geri çekilme ya da düzeltme hareketleri olması halinde 2,25 ₺ güçlü destek ve stop noktası olarak değerlendirilebilir.

Breakout stratejisine göre alım satım yapmak isteyenlerin beğeneceği bir grafiğe sahip olan KLSYN ve diğer hisseler için belirtilen rakamlar sadece eğitim amaçlıdır. Sadece bu rakamlara bağlı kalarak alım satım yapmamanızı tavsiye ederiz.

MPARK Teknik Analiz Destek Direnç Yorumlama

Uzun zamandır takibimde olmayı başaran MPARK güçlü direnç noktalarına yaklaştı. Dünya genelinde yaşanan pandemi ve diğer hastalıklar nedeniyle kar oranları yükselen sağlık sektöründe MPARK’da önemli bir paya sahip.

Destek seviyesi olan 37,00 ₺’nin üzerinde kapanış yapmayı başaran MPARK için en yakın ve önemli direnç seviyesi 40,00 ₺ oldu. Hissenin günlük ve haftalık grafiklerde ki direnç noktası olmayı başaran 40,00 ₺’nin güçlü geçilmesi yeni alımlara neden olabilir.

Kısa vadeli fincan kulp formasyonu gerçekleştirmiş olarak görünen MPARK’ın asıl direnç noktası ise 47,00 ₺ civarında bulunuyor.

TEZOL Teknik Analiz Grafik Değerlendirmesi

Borsa İstanbul’da yeni sayılacak şirketlerden biri olan EUROPAP Tezol Kağıt, geçmişte gördüğü en yüksek direnç seviyesini yeniden test ediyor. Günlük direnç seviyesi olan 8,84 ₺ üzerindeki kapanışlar 9,75 ₺ direncinin test edilmesine imkan tanır.

Bir düzeltme olması halinde ise 8,80 ₺ stop seviyesi olarak korunmalı ve 7,75 ₺’nin güçlü destek olması ihtimali değerlendirilmelidir.

TMSN Teknik Analiz ve Grafik Yorumları

Bugünün son hisse analizi olarak TMSN grafiğini yorumlayalım. Direnç seviyesi olan 32 ₺’yi uzun bir süre test ettikten sonra sert kıran TMSN için ilk direnç noktası 38,00 ₺ civarında olacaktır. Yaşanması muhtemele bir geri çekilme halinde ise 32,00 ₺’nin güçlü direnç olarak çalışması muhtemeldir.

Hacim mumlarını kontrol ettiğimizde güçlü alımların geldiğini, satıcıların için oldukça zayıfladığını gözlemliyoruz.

Yorumlanmasını istediğiniz hisse ya da coinleri aşağıda yer alan yorum bölümüne yazabilir, soru ve taleplerinizi de bu bölümden bizlere iletebilirsiniz.

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz