Haftanın Öne Çıkan Grafikleri: TOASO, YATAS, ESEN, Teknik Analiz

İşlerimin gün geçtikçe yoğunlaşması nedeniyle uzun zamandır eğitim çalışması yapamadığımızı fark ettim. İşlerden uzaklaşmak ve haftalık hisse teknik analiz incelemelerimi yapmak için yeniden ekran başına geçtim.

Son teknik analiz eğitimimizden bu yana bayağı bir zaman geçmiş. OZRDN, KLSYN, MPARK, TEZOL, TMSN Grafikleri ile Teknik Analize Bakış yazımız oldukça ilgi görmüştü. Bugün ise başta TOASO olmak üzere YATAS ve ESEN grafiklerini inceleyeceğim. Ancak öncesinde altını çizerek belirtmek isterim ki belirtilen rakamlar ve yorumlanan değerler asla yatırım tavsiyesi değildir. Amacım sadece teknik analize bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olmaktır.

TOASO Teknik Analiz – 04.09.2022

TOASO uzun süredir kırmayı başaramadığı 85 TL direncini sonunda kırdı. Fiyatların yükselmesi ile birlikte 85 TL direnci artık desteğe dönüştü.  Fiyatlarda yaşanan yükselişin devam etmesi halinde bir sonraki direnç 122 TL civarında yer alıyor. Ancak olası geri çekilmelerde 85 TL stop noktası olarak baz alınmalıdır.

 

Yukarıda yer alan grafikte de gördüğünüz gibi uzun zamandır belirli bir kanal içerisinde hareket eden fiyatlar uzun bir sürenin ardından bir üst kanala geçiş yapmayı başardı. Bu durumda bir üst kanal direncini hedef olarak belirledik.

ESEN Teknik Analiz Yorumları – 04.09.2022

Esenboğa Elektrik (ESEN) Şubat 2021 tarihinden bu yana aynı kanal içerisinde hareket eden fiyatlar toparlanmayı başarmış ve üst kanal direncine kadar yükselmiş.

Henüz 44 TL direnci geçilememiş ancak fiyatlardaki artış ve yükselen hacim artık bu direncin kırılacağı izlenimini veriyor. Eğer yükseliş devam ederse 65 TL direnci bizleri karşılar ve hedef gerçekleşir. Fiyatlar tekrardan yön değiştirirse 52 haftalık ortalamanın destek olarak çalışması ve 31 TL den yeni alımların gelmesi beklenir.

YATAS Teknik Analiz Yorumları – 04.09.2022

YATAS, Şubat 2021 tarihinden bu yana geçemediği 17 TL direncini kırmayı başardı. Fiyatlar yükseldi, teknik analiz açısından çanak kırıldı ve bir üst banda geçmeyi başardı. Hadi gelin bir de YATAS grafiğini teknik açıdan değerlendirelim.

Kırılan çanak hedefi 23 TL destek noktası ise 17 TL olarak karşınıza çıkacaktır. Fiyatlar 11 Nisan 2022 haftasında 52 haftalık ortalamanın üzerine yükseliyor ve burada tutunmayı başarıyor.

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz