Haftalık Teknik Analizde Bu Hafta: KARSN SARKY TURSG

Geride kalan haftalarda TOASO YATAS ve ESEN grafiklerini değerlendirdik.  Bu hafta SARKY KARSN ZRGYO FROTO EREGL ve ASELS teknik analiz ve değerlendirmelerine yer veriyoruz. Bankalarda yaşanan düşüş zorlu bir hafta geçirmemize neden oldu.

Hisselerin tamamına yakını banka hisselerinde yaşanan düşüş ile 21 günlük hareketli ortalama seviyelerine çekildi.

Not: Yazımızda yer alan destek direnç hedef ve diğer rakamlar tamamen kendi düşüncemiz olup yatırım tavsiyesi değildir. Alım satım için aracı kurumdaki danışmanınızdan bilgi alabilirsiniz. Sitemizde yer alan rakamlar sadece teknik analiz eğitimi amaçlıdır.

KARSN Haftalık Teknik Analiz Destek Direnç Noktaları

KARSN Almanya’da düzenlenecek olan IAA Transportation Fuarı’nda yeni modelini tanıtacak. Resmi web sitesinden duyurduğu bu haber ile hisse fiyatları hareketlenmeye başladı. Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Teknik analize baktığımızda ise fiyatlar uzun zamandır aynı trend içerisinde ilerliyor. Kısa vade düşünenler için sıralı destekler 7,80 TL, 6,80 TL dirençler ise 9,35 TL ve 10,40 TL’dir.

karsn teknik analiz

SARKY Haftalık Teknik Analiz Destek Direnç Noktaları

SARKY haftayı tavan ile kapattı. Banka düşüşünde 21 günlük ortalamanın altına geri çekilen fiyatlar tekrar destek buldu. Üçgen formasyonu oluşumundaki fiyatlar yukarı kırıldı ve gelen talep ile fiyat artışı devam etti.

Olası geri çekilmede ilk destek noktası 15,72 TL, yükseliş halinde ilk direnç ise 23,80 TL ‘de oluştu.

sarky teknik analiz

TURSG Haftalık Teknik Analiz Destek Direnç Noktaları

Yükselen kasko ve trafik poliçesi primleri sigorta şirketlerine kar olarak yansır düşüncesi hisse fiyatlarını da yükseltti. Uzun zamandır sabit fiyatlarda hareket eden TURSG çanak kırmayı başardı. Teknik olarak çanak derinliği kadar gitmesi beklenen hissede 6,67 TL ilk destek noktasıdır. Yukarı yönlü hareketlerde 9,05 TL ve 14,80 TL sıralı dirençtir.

 

 

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz