Gram Altın Teknik Analizi Destek Direnç Seviyeleri

Uzun bir süredir gram altın teknik analizi yapmadığımı farkettim. Şimdi sizlerle enine boyuna gram altına destek direnç seviyelerini ve trend analizini inceleyelim. Yukarı yönlü trendine devam eden gram altın, 1,030 ₺’ den geri dönüş yapmış ve bir düzeltme hareketine girmişti.

Düzeltme ile birlikte 950,00 ₺ seviyelerine kadar çekilen gram altın fiyatları şuana kadar bu destekte istenilen tepkiyi bulamadı. Düşük hacimlerle birlikte bir süredir 950,00 ₺ civarlarında dinlenen gram altının bu desteği aşağı yönlü kırması halinde ilk hedefi 900,00 ₺ desteği olacaktır.

Bu seviyelerden güçlü bir alım gelmesi halinde güçlü bir dip oluşturması beklenen gram altının ilk direnç rakamı yeniden 1,030 ₺ olacaktır. Güçlü 1,030 ₺ desteğinin kırılmaması durumu ikili tepe formasyonu olarak değerlendirilebilir. Bu güçlü direncin kırılması halinde ise gram altın teknik analiz hedef fiyatı 1.103 ₺ olacaktır.

Gram Altın Hareketli Ortalamalar ve RSI Seviyeleri

Gram altın teknik analiz grafiğini yukarıda sizlerle paylaştım. Şimdi birlikte Göreceli güç endeksi seviyelerine var hareketli ortalamalara bakalım. Fiyat 50 Günlük hareketli ortalama ile buluşmuş ve 100 Günlük hareketli ortalamaya yaklaşmış durumda görünüyor.

20 Eylül 2021 tarihinden bu yana 100 Günlük hareketli ortalamanın üzerinde olan fiyatlar 20 Aralık 2021’de açıklanan kararların ardından düşmüştü. Yaşanan düşüşün sonrasında ilk kez 100 günlük ortalamaya bu kadar yakın görünüyor.

Fiyatların bu ortalamaya uzun zaman sonra ilk kez yaklaşacak olması bu noktanın güçlü bir destek olabileceğini gösterir. Şuanda 960,00 ₺ civarlarında bulunan 100 günlük ortalamanın hemen altında ise harika bir destek noktası olarak da çalışan 200 günlük ortalama bulunuyor.

RSI indikatörüne bir göz attığımızda göstergelerin 30 alt sınırına yakın olduğunu gözlemlemek mümkün. Henüz bir hacim gelmemiş olması 950,00 ₺ civarında yaşanan sabit fiyatların devam edeceğinin göstergesi olabilir.

 

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz