Gram Altın Güncel Destek Direnç Seviyeleri 1 Ağustos

Gram altın destek noktasından aldığı sert tepki ile tekrar yükselişe başladı. Elinde 3, 5 gram altını bulunan küçük yatırımcı okurlarımız ise hemen sorularını hazırladı. Gram altının destek noktası ve direnç noktası olası tepki yerlerini inceleyelim.

25 Temmuz haftasında yaptığımız gram altın teknik analiz yorumumuza buradan erişebilirsiniz. Grafikler ve formasyonlar aynı şekilde devam ediyor. Küçük yatırımcının panikle yapacağı satışlar yüksek fiyatlardan tekrar maliyetlenmesine neden olur. Unutmadan yatırım tavsiyesi değildir. 🙂

1 Ağustos Gram Altın Teknik Analiz Destek Direnç

Gram altın teknik analizlerini her pazartesi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 25 Temmuz tarihinde yaptığımız incelemede 950 TL civarında güçlü destek olacağını söyledik. Nitekim yanılmadık, bu nokta destek olarak çalıştı ve tepki geldi.

Destek noktasına geri çekilen fiyatlar buradan aldığı tepki ile düşen trdendi kırdı ve yükselişe geçti. Sabir kanal içerisinde ilerlemeye devam eden gram fiyatlarının 1031 direnini kırması halinde ise 1100 TL ler yeni direnç alanı olur.

Bu Fiyatlardan Gram Altın Alınır Mı?

“Gram altın uçuyor” diyenlerin peşinden koşarak tepelerden maliyetlenmek istersek bu fiyattan altın alabiliriz. Ancak destek direnç noktalarına göre hareket etmek istiyorsanız, o zaman işler değiştir. İlk olarak destek direnç bulmak başlıklı içeriği bir incelemeli, teknik analizi öğrenmelisin.

Teknik analiz derslerinde söylediğim en önemli kural direnç kırılır destek, destek kırılır direnç olur. O halde ya destek noktalarında alım yapmalıyız ya da direnç kırılıp desteğe dönüştükten sonra pozisyon açmalıyız.

Ben olsam bu noktalardan alım yapmak yerine ya 1031 TL direncinin üzerinde 2 gün kapanış ya da 950 TL seviyesine geri gelmesini beklerim.

Gram Altın 4 Ağustos 2022 Destek Direnç Seviyeleri

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz