Gram Altın Destek Direnç Noktaları 04 09 2022 Haftalık Teknik Analiz

Gram altın destek direnç seviyelerine son olarak 1 Ağustos tarihinde bakmıştık. İsterseniz buradan o yazımıza ulaşabilirsiniz. Teknik analiz stratejimize uygun olarak hareket eden gram altın, 1030 TL direncinden döndü.

Destek ve direnç noktalarına tekrardan göz gezdirip destek direnç seviyelerine değineceğiz. Bu seviyelerin nasıl bulunacağını bilmiyorsanız destek direnç bulma başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Eğer hala ben o işlerden anlamıyorum diyorsanız gelin birlikte incelemeye başlayalım.

gram altın teknik analiz gram altın teknik analiz

Gram Altın Destek Direnç Seviyeleri

Gram altın yükselen trend desteğine gelmiş ve burada bir tepki almış görünüyor. Bu tepki hareketi fiyatların yeniden 1030 TL seviyelerine yükseltebilir. Yükselen trend desteğinin kırılması halinde ise 950 TL desteği çalışır.

Destek noktası belirlerken nelere dikkat etmelisiniz; 

  • Çizdiğiniz destek ya da direnç noktası daha önce çalışmış olmalıdır.
  • Fiyatlar destek ya da direnç alanına geldiğinde hacim artmalıdır.
  • Direnç seviyesine gelen fiyatlar satıcı ile karşılaşıyor mu?

Destek ve direnç seviyelerine yaklaşan fiyatların karşılaştığı hareketler size yön gösterecektir. Unutmamalısınız ki kırılan her destek direnç, kırılan her direnç ise destek olarak çalışacaktır.

Ons Altın Destek Direnç Seviyeleri

Uzun zamandır destek bulduğu 1710 seviyelerini test eden ons altın ikili dip oluşturdu. Geçmiş dönemlerde bu noktalardan alınan tepkiler ons altının yönünü de değiştirmişti. Ons altın destek noktası 1710, direnç noktası 2030 olarak göze çarpıyor.

ons altın teknik analiz destek direnç ons altın teknik analiz destek direnç

Haftalık grafikte oluşan ons altın destek direnç alanları fibonacci ile stratejisi ile alım satım yapanlar için de uygun. Fibonacci alanlarından olan 0,38 alanına çekilen fiyatlar, alıcılarla karşılaşmaya başlıyor.

ons altın fibo

Ons altın teknik analizini günlük olarak değerlendirsek; aşağı yönlü trend devam ediyor. Mart 2022 tarihinde görünen zirvenin ardından düşen fiyatlar, Temmuz ayında 1690 seviyelerinde geldi. Sonrasında yaşanan ufak tepki hareketi kanal trend çizgisine kadar devam etmiş ancak yön değiştirmemiştir.

Ufak tepkinin ardından düşmeye devam eden fiyatlar yeniden 1690 seviyelerine çekişmiş ve burada alıcılarla karşılaşmış.

spot altın destek direnç günlük

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz