FROTO Günlük Haftalık Teknik Analiz (11 Temmuz) Detaylı Yorum

FROTO teknik analizi ile hisseleri incelemeye devam ediyoruz. Yatırımcının dostu olmayı başaran ve hemen her sene sağladığı fiyat artış istikrarı ile FROTO, temettü yatırımcılığı ile ilgilenen küçük yatırımcının da ilk hisseleri arasında yer alıyor.

Genellikle teknik analizden bahs ediyor, grafik yorumluyor olsak da FROTO’nun temel analizini de incelemeli ve yatırım yaptığı iş kollarını araştırmalısınız. Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte artışı planlanan elektrikli otomobil üretimi içinde yatırımları bulunan Ford Otosan, teknik açıdan da oldukça güzel görünüyor.

Teknik analiz değerlendirmemize her zaman olduğu gibi haftalık grafik ile başlayalım.

FROTO Haftalık Teknik Analiz Yorum ve Grafik İnceleme

FROTO haftalık teknik analiz grafiğinde ilgimizi çeken ilk nokta fiyatların haftalık destek noktasına çok yakın olması oldu. Haftalık grafiğe göre 310,00 ₺ direncinden dönüş yapan fiyatlar 234,00 ₺ – 243,00 ₺ arasında güçlü alımla karşılaşabilir.

Haftalık direnç olan 310,00 ₺ bölgesinin geçilmesi durumunda 364,00 ₺ ilk hedef olarak karşımıza çıkacaktır. Destek olarak yatırımcının alım yaptığı alt bölge olan 230,00 ₺’lenin aşağı kırılması halinde ise 150,00 ₺ civarı uzak destek olarak görünüyor. İki destek arasındaki farkın büyüklüğü nedeniyle kolay kolay 150,00 ₺ desteğine fiyatın geleceğini düşünmüyorum.

Fiyatların 250,00 ₺ bölgesine yaklaşması ile satış hacimleri düşüyor ve alıcılar harekete geçiyor. Temettü yatırımcılığı yapan yatırımcılar bu ve benzeri fırsatları severler. 230,00 ₺ – 240,00 ₺ arasındaki desteğin çalışmasını düşünmemizin diğer nedeni ise 50 Haftalık hareketli ortalamanın bu bölgede fiyatları beklemesidir.

FROTO Günlük Grafik Teknik Analiz Değerlendirmesi

FROTO günlük grafik analizine göz attığımız da fiyatların 200 Günlük hareketli ortamalama üzerinde durduğunu ve bu bölgeyi destek yaptığını görüyoruz. Önce 50 Günlük sonrasında ise 100 Günlük ortalamayı aşağı yönlü kıran fiyatlar bir sonraki destek noktası olan 200 Günlük ortalamaya kadar çekilmiş.

Geçmiş dönemde destek noktası olarak çalışan 100 Günlük ortalama son düşüşte kırılmış. Fiyatlar hem 200 Günlük ortalamanın hem de haftalık grafiğimiz de yer alan destek noktasının üzerinde duruyor.

Böyle bir grafikte 200 Günlük ortalama altında kapanışlar stop noktası olarak alınabilir. Hisse fiyatlarının tekrardan 100 ve 50 Günlük ortalamaların üzerinde kapanışlar yapması ise yükseliş trendinin devam etmesini sağlar.

Destek ve direnç noktaları tespit edildikten sonra alım yapılmalı ve stop kurallarına uygun hareket edilmelidir. Düşen bir hissede erken stop olmamak zararınızın büyümesine yol açacaktır.

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz