EREGL 18 ₺’ye Düşer mi? Kapsamlı EREGL Teknik Analizi Güncel Destek Dirençler

Uzun zamandır planladığımız teknik analiz eğitimlerine EREGL teknik analiz yorumu ile başlıyoruz. Gündemdeki yerini koruyan EREGL, geçtiğimiz hafta Bank of America 18 ₺’ye düşüş hedefi verdi.

Yerli ve yabancı küçük yatırımcının güvenli limanlarından olan EREGL teknik analiz ve yorumlarını birlikte inceleyelim. EREGL haftanın son iş gününü %1,14’lük artış ile kapattı. EREGL’de 50 günlük haftalık ortalamaya ve ya desteğe çekilme çabası sürüyor. Hissenin haftalık desteği 23.40 ₺ civarındadır. 50 Günlük hareketli ortalama ise 24,56 ₺ ye denk gelmektedir.

Hisseyi detaylı incelememizde bahsedilen 18 ₺ değerinin 100 günlük haftalık hareketli ortalamaya geldiğini tespit ettik. EREGLİ 18 ₺ ye düşer mi? bilinmez ancak satış hacimlerini kontrol ettiğimiz de bu ihtimal oldukça düşük görünüyor.

EREGL Günlük Teknik Analiz Yorumu

EREGL günlük teknik analizi göz önüne alındığında ilk dikkat çeken RSI (Göreceli Güç Endeksi) oldu. Günlük grafikte oluşan pozitif uyumsuzluk hissenin tekrardan yükseliş trendine geçmesinin ilk göstergesi olabilir. Sonrasında ise

Günlük grafikte korkutan senaryo ise 50 Günlük hareketli ortalamanın 100 Günlük Hareketli ortalamayı kesmesidir. 50 ve 100 Günlük hareketli ortalamalardan uzaklaşan EREGL 200 Günlük hareketli ortalama üzerine yerleşmiş durumda.

EREGL Haftalık Teknik Analiz Yorumu

EREGL haftalık teknik analiz detaylarına göz attığımız da 50 haftalık hareketli ortalama önemli destektir.

İlk destek noktası 50 haftalık hareketli ortalama olmasına rağmen 23,40 ₺’de önemli destek noktası olarak öne çıkıyor.

EREGL’de haftalık 27,00 ₺ üzerinde gerçekleşmesi 35 ₺ hedefine doğru bir yolculuk sağlar.

Elli haftalık ortalamanın ve 23,40 ₺ desteğinin kırılması durumunda 100 haftalık hareketli ortalama yeni destek noktası olacaktır.

Haftalık grafikte başlayacak olan 35 ₺ üzeri kapanışlar hissenin yeni hedefinin 45,80 ₺ olduğunu gösterir. Temettü yatırımcılığı ana hedefi olan küçük yatırımcının ilk tercihi olan EREGL’nin 52 hafta en düşük fiyatı 16,04 ₺, en yüksek fiyatı ise 36,88 ₺’dir.

Hisseye yıllık periyotta göz attığımızda ise %50’nin üzerinde bir yükseliş ön planda yer aldı. EREGL son temettü ödemesini 22 Mart 2022 tarihinde gerçekleşti. Cuma günü kapanışını da %1,14’lük yükselişle tamamladı.

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz