Elon Musk Spekülasyona Devam Ediyor! Twitter Anlaşması Feshedildi

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından olan Twitter, kısa süre önce büyük bir teklif aldı. Ünlü milyarder Twitter’u satın almak için resmi teklifte bulundu.

Teklifinde 44 Milyar $ karşılığında Twitter’ı almak istediğini belirten Musk, “daha fazlasını veren olmaz, Twitter’ı satın alacağım” tweetini gönderdi.

Elon Musk’ın yaptığı bu açıklamanın ardından Twitter hisselerinde %20’nin üzerinde bir artış gerçekleşmişti. Küçük yatırımcının da bu alım satıma ilgisi büyük oldu. Sonrasında Twitter hisseleri satın almaya devam edildi.

Elon Musk Daha Önce de Vazgeçti

Elon Musk Twitter’ı satın almak için yaptığı teklifi kısa bir süre önce geri çekmişti. Tekliften vazgeçme nedeni Twitter içerisinde yer alan bot kullanıcı sayısının bilinmemesiydi.

Israrla bot kullanıcı sayısını öğrenmek isteyen Elon Musk, net rakamı öğrenmeden satın alma işlemini gerçekleştirmeyeceğini belirtti.

Yapılan bu açıklamanın ardından Twitter hisseleri tekrardan düşüşe geçti. Küçük yatırımcı zararlı bir şekilde ellerindeki hisseleri sattı.

Sonrasında tekrar bir araya gelen Elon Musk ve Twitter yönetimi bir süre sonra satış işlemlerinin tekrar gündemde olduğunu duyurdu.

Elon Musk’ın ikinci kez Twitter’ı satın alma girişimi ile birlikte Twitter hisseleri yeniden artmaya başladı.

Görüşmelerin devam ettiğini ve Twitter’ı alacağını tekrar açıklayan Elon Musk, dikkatleri tekrardan Twitter üzerine çekmeyi başardı.

Elon Musk Yeniden Vazgeçti

Uzun bir süredir gündemi oyalamayı başaran Elon Musk, Twitter’ı satın almaktan vazgeçtiğini duyurdu.

Elon Musk’ın Twitter’ı almaktan vazgeçme nedeni ise Twitter bot kullanıcı sayısının bilinmezliği olarak öne sürdü.

Sistemde yer alan kullanıcıların yüzde kaçının bot olduğunun bilinmediğini açıklayan Elon Musk cevap alamadı. Bunun üzerine son virajda 44 Milyar $ değerindeki anlaşmayı bozdu.

Twitter yönetiminin Elon Musk hakkında yasal işlem başlatacağını ve şikayetçi olacağını iletti.

Elon Musk’ın yaptığı bu açıklamanın sonrasında Twitter hisselerinde %5’in üzerinden bir düşüş daha gerçekleşti. Küçük yatırımcıların bu ve benzeri spekülatif hareketlerden uzak durması, yatırım danışmanlarından destek alması gereklidir.

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz