Borsa İstanbul Teknik Analiz Değerlendirmesi Piyasalar Nasıl Açılacak?

Kurban bayramı tatilinin sona ermesi ile Borsa İstanbul 13 Temmuz Çarşamba günü işleme açılacak. Yatay bir seyir ile bayrama giriş yapan hisselerde bayram sonrasında güçlü bir alım olur mu? hep birlikte göreceğiz.

Son zamanlarda yaşanan ufak geri çekilmelerin ardından 2372 desteğinden geri dönen Borsa İstanbul, tekrardan 2575 direncini kırmak için harekete geçebilir. 8 Nisan 2022 tarihinden bu yana aynı kanal içerisinde hareket eden mumların bir süre daha bu seyrine devam etmesi muhtemel olabilir.

Geçmiş dönemde bir çok kez 2372 desteğini kırmayı denemiş ancak her seferinde buradan destek almayı başarmış olan Borsa İstanbul grafiği tekrardan bu noktadan destek alması ile ikili dip formasyonu beklentisini de gerçekleştirmiş olur.

Borsa İstanbul’a Uzun Vadeli Bakış (Temettü Yatırımcıları Özel)

Uzun zamandır temettü yatırımcılığı ile ilgilenen arkadaşlar için borsayı uzun vadede incelemediğimi fark ettim. İlk olarak aylık grafik analizi ile teknik analiz dersimize başlayalım. Aylık olarak 50, 100 ve 200 Günlük hareketli ortalamaların üzerinde bulunan fiyatlar 3411 hedefi için fırsat kolluyor gibi duruyor.

Olası geri çekilmelerde aylık destek 2299 rakamı olurken, 2435 haftalık destek rakamı da kendini güçlendirmeye çalışıyor. Yine haftalık olarak da ortalamaların üzerinde durmayı başaran Borsa İstanbul grafiği bir süre daha yatay olarak ilerleyebilir.

Uzun zamandır güçlü şirketlerin hisse fiyatlarının dolar bazlı olarak uygun fiyatlarda olduğu söyleniyor. Eğer maliyetiniz yüksek hisseler var ise bu yatay seyir noktasında maliyet düşürmek amaçlı hisse eklemeleri yapma fırsatını da yakalayabilirsiniz.

 

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz