Bitcoin, Etherium ve Kripto Para Piyasasındaki Son Durum?

Kripto para piyasalarında hareketlenme. Peki Bitcoin, Ethereum ve Kripto para borsasındaki son durum ne?

Geçtiğimiz 24 saatte kripto para birimlerinin büyük bir kısmını kapanışı düşüşle yaptı. Gece saatlerinde Bitcoin 22.712,00 dolar seviyelerinde iken şu an ise 23.378,4 dolar seviyesinde değer görmekte.

Son bir ayda 60.000 dolar seviyelerinde görülen Bitcoin şimdi 23.378,4 dolar seviyesinde garip bekleyişini sürdürüyor.

Dün ki sert düşüşün ardından bu sabaha doğru hareketlenen Bitcoin, kripto borsa piyasasını da etkilemekte.

Bitcion in bu hareketlenmesi ile beraber Etherium son 24 saatte %4 değer kazanıp 1.658,03 dolar seviyesini görürken BNB, XRP, DogeCoin gibi popüler kripto para birimleri de bitcoinin artışından etkilenip değer kazanmış durumda.

Bu nedenle piyasada ki hareketlenme insanların akıllarında 60.000 seviyelerinde ki gibi balon bir artışın olup olmayacağı konusunda soru işaretleri bırakıyor.

Peki bu hareketlenme ne kadar kalıcı?

Kripto paralara genel çerçeveden bakıldığında etkili bir hareket görülmüyor. Tarihi zirvesinden oldukça uzak gözüken bitcoinde ki bu hareketlenmenin kalıcı olması biraz da yatırımcının ilgisine bağlı.

Hareketlenme günlük olarak bakıldığında %3-4’lük bir artış hiçte küçümsenecek gibi görünmediği kesin ama daha önce Elon Musk‘la beraber hareketlenen kripto borsa piyasası kendisinin yaptığı twitter flodlarında aynı oranda geri çekilmeyi geteridiğini geniş perspektiften görmemiz oldukça mümkün.

Peki BTC Tarihi Zirvesine Nasıl Ulaşmıştı?

Bitcoin 8 Kasım 2021’de tarihi zirvesini yaparak 67.559 dolar seviyesinden işlem görmüştü.

O dönem Elon Musk yaklaşık 1.5 milyar dolar bitcoin aldığını ve artık Tesla araba ödemelerini bitcoin ile kabul edeceğini söylemişti.

Bunun üzerine bitcoin de tarihi zirvesini görmüştü.

Görülen bu zirvede Elon Musk’ın kripto borsa piyasasının manipüle ettiği birçok sosyal medya platformunda oldukça geniş bir tartışma konusu oldu.

Bunun üzerine kendisinin diğer bir twitter flodunda artık ödeme kabul etmeyeceğini söyleyen Elon Musk, piyasada ki bu hareketlenmeyi resmen bir balon misali patlattı.

Bu şekilde bitcoin tarihi zirvesine ulaşmıştı.

Bitcoin’de ki hareketlenmenin kazanı gene balinalar oldu!

Siz siz olun bu tarz hareketlenmeler de hızlı yükselmeyin. Günün sonunda popülizmi kulanan insanların kar yaptığı bu kripto para piyasası, sizleri zarara sokabilir.

Sonuç olarak ;

  • Kripto piyasasındaki hareketlenme insanların ilgisini pek çektiği söylenemez.
  • Tarihi zirvesinde ki bitcoinin geldiği durum bir süre daha kalıcı gibi gözüküyor.
  • %3 – %4 olarak gördüğümüz fırsatları her geçen gün yakalamamız mümkün.
  • Geçtiğimiz yılda bitcoinin tarihi zirvesinin en büyük kazananı Elon Musk gibi gözüküyor.
  • Kripto madenciliğin artan maliyetleri piyasalardaki hareketlenmeyi pek etkilediği söylenemiyor.
  • Böyle durumlarda iyi gözlemleyip yakın takipte bulunmanız gerektiğini unutmayın.

 

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz