BIST 100 Teknik Analiz Yorumları Detaylı Grafik İncelemesi

BIST 100 Teknik analiz incelememiz ile güne başlayalım. Bir önceki BIST 100 grafik incelememize buradan olaşabilirsiniz. İncelemizde 2372’nin önemini ve bu noktanın destek olduğunu paylaşmıştık.

Bugün hareketli açılan borsaya saat 11:00 gibi satıcılar hakim olmaya başladı. Bu nokta kırılmadığı sürede yatay seyir devam edecektir. Ancak bu noktanın kırılması satıcıların daha da hareketlenmesine neden olur.

Detaylı BIST grafiği incelemesinde beni korkutan Göreceli Güç Endeksi değerinin 50’nin altında olması oldu. Yatay seyirde devam eden RSI değerleri 50’nin üzerine çıkmadıkça piyasanın satıcı ağırlıklı olabileceği değerlendirilebilir.

Alıcılı bir piyasa oluşması halinde ise 2648 direncinin kırılması ve üzerinde kapanışlar gereklidir. Bu yazımızda yer alan verilerin tamamının eğitim amaçlı yorumlar olduğunu ve yatırım amaçlı kullanılmaması gerektiğini unutmamalısınız.

BIST 30 Destek Seviyesine Geriledi

BIST 100’ün düşmesinin en büyük etkenleri BIST’i yüksek ölçüde etkileyen hisselerin düşüşe geçmiş olmasıdır. BIST 30 içerisinde de yer alan hisseler de yaşanan geri çekilme BIST 100 ‘ü de olumsuz etkiledi.

BIST 30 2527 desteğine gerçi çekildi. Olası bir destek kırılması halinde 2300 puanlara kadar geri çekilme sağlanabilir. Daha önce destek direnç bulmak için dikkat edilmesi gereken noktaları sizlerle paylaşmıştık. Kendi destek ve dirençlerinizi tespit edebilirsiniz.

BIST 30’da 2527’nin aşağı kırılması durumunda 2390 seviyesinde güçlü alıcıların geri gelmesi olağan görünüyor. Şuan bulunduğu destekten alınacak bir tepki de ise BIST 30’un ilk hedefi 2860 civarında olacaktır.

Piyasaların açılması ile birlikte sakin hareket etmeli, telaşlı karar vermemelisiniz. Borsa İstanbul tarafında yine sakin bir gün bekliyorum. BIST 30 içerisinde yer alan hisselerin tamamına yakını destek seviyesinde görünüyor.

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz