ARCLK, TOASO, KRDMD, KOZAA, SISE Detaylı Teknik Analiz İncelesi

BIST 30 ve BIST 100’ü belirleyen önemli hisselerin teknik analizlerini sizler için bir araya getirdik. Son günlere düzeltmelerle giren ve destek seviyelerine çekilen hisseler, alıcıların kuvvetlenmemesi halinde bir alt desteğe çelilebilir.

Yeni güne ARCLK, TOASO, KRDMD, KOZAA, KOZAL, SISE detaylı teknik analizinde yeniden sizlerle birlikteyiz. Daha önce FROTO teknik analizi ve TUPRS teknik analiz verilerini sizlerle paylaşmıştık.

ARCLK Detaylı Teknik Analiz İncelemesi

Bayrama satıcılı giren ARCLK, bayram sonrası borsa açılısında da satıcı ağırlıklı bir kapanış yaptı. Destek seviyesi olan 67 ₺’ye kadar çekilen ARCLK, buradan tepki alamaz ise 58 ₺ desteğine kadar çekilebilir. Yaşanan düzeltme hareketi ile birlikte 24 Mayıs sonrasındaki GAP boşluğu kapanmış oldu.

TOASO Teknik Analiz Değerlendirmesi

Nisan ayında başlayan düzeltme hareketi TOASO’da devam ediyor. Destek seviyesi olan 59 ₺’ye kadar çekilen fiyatlar geçmişte buradan destek almış. Alınan destek ile ufak bir tepki hareketi gelse de yeterli hacim sağlanamamış ve fiyatlar tekrardan desteğe çekilmiş.

TOASO teknik çizimler için aşağıda yer alan grafikteki destek ve direnç rakamlarını kullanabilirsiniz. Olası 51 ₺’lere geri çekilme gerçekleşir ise bizlere de haber verebilirsiniz 🙂

KRDMD Teknik Analiz Grafik Değerlendirmesi

Demir çelik sektöründe yaşanan sıkıntılar KRDMD’nin grafiklerine de yansımış görünüyor. Mayıs ayının başlarında başlayan düzeltme hareketi bugüne kadar devam etmiş ve hisse fiyatları 10 ₺ desteğine kadar geri çekilmiş.

Olası 10 ₺ desteğinin kırılması halinde bir sonraki destek 8,60 ₺ de oluşurken, fiyatların yukarı gitmesi halinde ise 12,89 direnci bizleri karşılayacak.

KOZAA Teknik Analiz Yorumları Destek Direnç Seviyeleri

KOZAA’da diğer BIST 30 hisseleri gibi destek seviyelerine geri çekilmiş. Geçmişte hisseyi destek noktasında tutmayı başaran 24,90 noktası yeniden destek olarak çalışmış görünüyor.

Bu noktada yaşanan satış hacimlerinin düşüklüğü hissenin tekrardan direnç hedefine doğru gitmesini sağlayabilir. Yukarıda 29,10 ₺ aşağıda ise 24,92 arasında bir süre oyalanacak gibi görünen KOZAA yeniden 29,10 seviyesini test edebilir.

SISE Teknik Analiz Destek Direnç Seviyeleri Grafik Yorumları

Teknik analiz eğitimlerimize SISE ile devam ediyoruz. Temettü yatırımcılığı yapan küçük yatırımcının en sevdiği hisselerin başında gelen SISE, destek seviyesi olan 20,68 ₺’ye kadar gerçi çekilmiş.

Farklı tarihlerde bu noktadan destek bulmayı başarmasına rağmen bu kez güçlü destek gelmemiş. Aşağıda yer alan SISE grafiğinden güncel destek ve direnç takamlarını inceleyebilirsiniz.

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz