AGYO, EGSER, MRGYO, ODAS Teknik Analiz Değerlendirme

Bugün teknik analiz eğitimimizde AGYO, EGSER, MIATK, MRGYO ve ODAS hisselerine ait grafikleri yorumlayacağız. Hisselerimizin tamamının grafiklerini günlük olarak değerlendirecek, destek ve direnç noktalarını tespit edeceğiz. Sözü fazla uzatmadan ilk hissemiz AGYO ile başlayalım.

AGYO Teknik Analiz Değerlendirmesi

AGYO direnç rakamı olan 3,93 ₺ üzerinde bir kapanış ile günü sonlandırdı. Teknik analizle ilgilenen küçük yatırımcıların dikkat etmesi gereken stop noktası ise 3,93 ₺ desteğidir. AGYO hissesi için belirlediğimiz direnç noktası ise haftalık direnç olarak da çalışması beklenen 4,52 ₺’dir.

EGSER Teknik Analiz Yorumları ve Detaylı Grafik İnceleme

Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş (EGSER) bir süredir beklenen atağını bugün geçekleştirdi. EGSER grafiğin de fiyatların önünde yer alan en önemli engel olan 28,08 ₺ üzeri kapanış yapıldı. Teknik analize göre ilk direnç noktası 30,80 ₺, ikinci direnç noktası ise 34,42 ₺’dir.

EGSER grafiğinde dikkatimi çeken nokta Göreceli Güç Endeksi‘nin de fiyatı desteklemesi oldu. RSI için belirlenen üst limit olan 70’in altında duran sinyaller hissenin bir üst hedefe ilerleyeceğinin sinyalini verdi.

MRGYO Teknik Analiz Yorumları ve Grafik Değerlendirmesi

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (MARTI) yatırımcısını üzmedi ve günü %4 üzerinde yükselişle kapattı. Düşen trend kırılımı olan ve yukarı yönlü fiyat hareketleri başlayan MARTI, 2,08 ₺ hedefine doğru yola çıktı. MARTI hissesi için yeni stop ve destek noktası 1,73 ₺ oldu.

ODAS Teknik Analiz Değerlendirmesi ve Grafik Yorumu

ODAŞ Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş. 8 Şubat 2021 tarihinde fiyatları baskılayan direncini kırdı. Kendisine 3,25 ₺’de yeni destek noktası oluşturan ODAS, bir sonraki direnç noktası ise 3,76 ₺ oldu. Güçlü ve alıcılı bir şekilde kırılan 3,25 ₺ direnci artık güçlü destek olarak çalışacaktır.

Yenilenebilir enerji ve elektrik alanlarında yaptığı yatırımlarla da küçük yatırımcının ilgisini çekmeyi başardı. Günü %7’ye yakın yükselişle kapatan hissenin grafiği aşağıdaki gibidir.

Not: Bu yazımızda yer alan fiyat ve rakamların sadece eğitim amaçlı olduğunu, yatırım kararlarınızı etkilememesi gerektiğini, sadece bu grafiklere bakarak yatırım kararı vermemenizi, bu grafikleri ve rakamları sadece eğitim amaçlı paylaştığımızı unutmayın!

SORUMLULUK REDDİ: Burada yer alan ifadeler yatırım tavsiyesi değildir. Piyasaları iyice araştırmadan, farklı çevrelerden yorum almadan kesinlikle işlem yapmayın. Güvendiğiniz yatırımcıların yorumlarını okuyun, fikirlerine danışın. Her yatırım işleminin risk içerdiğini unutmayın. Herhangi bir işlem yaparken kendi kararınızı kendiniz verin. Bayfinans.net, yatırım ürün ya da hizmetlerinden doğan veya doğduğu iddia edilen hiçbir zarar veya kayıptan dolaylı ya da doğrudan sorumlu kabul edilemez.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz